HALUATKO KURRA YHTEISÖÖN? – TULE MUKAAN SEURAN TOIMINTAAN

Kurra Hockey ry on 300 harrastajan seura. Vapaaehtoisia seuratoimijoita seurassamme toimii lähes 100 henkilöä. Seuratoiminta vaatii aina vapaaehtoisia toimijoita, jotka ovat tärkeä osa suomalaista seuratoimintaa. Seuratoiminta on mahdollisuus tutustua uusiin ihmisiin, päästä mukaan avoimeen ja iloiseen yhteisöön. Haluamme tarjota lapsille ja nuorille laadukkaan ympäristön, jossa lapset ja nuoret saavat kasvaa niin jääkiekkoon, kuin elämäänkin.

Jotta seuratoiminta pysyy laadukkaana, etsimme jatkuvasti mukaan innokkaita seuratoimijoita eri rooleihin. Seuramme etsii niin valmentajia kuin muitakin seuratoimijoita mukaan toimintaan jatkuvasti. Tarjoamme hyvät koulutusmahdollisuudet jokaiseen tehtävään. Tärkeintä ei ole kokemus tehtävistä, vaan intohimo lajia ja seuratoimintaa kohtaan. Seurayhteisö tarjoaa jokaiseen tehtävään tuen ja koulutuksen. Tehtävistä on mahdollisuus saada myös pientä korvausta, roolin ja ikäryhmän mukaan.

Etsimme jäseniä monipuolisesti eri seuratoiminnan tehtäviin:

  • Valmentaja / ohjaaja
  • Jääkiekkohuoltaja
  • Joukkueenjohtaja
  • Pelinohjaaja / seuratuomari
  • Tapahtuman järjestäjänä / muussa seuratoiminnassa
  • Hallitukseen lisää osaajia
  • Tekemään opinnäytetyön tai harjoittelun seurassa, yhteistyössä Keudan kanssa
  • Media-alan työt (valokuvaus) ja markkinointi

Jätä rohkeasti omat yhteystietosi, niin olemme seurana sinuun yhteydessä.

[email protected]

Heikki Tiihonen

0400 173 755